Фасади МДФ (Medium Density Fiberboard) та ДСП (Дріво-стружкова плита) - це матеріали, які використовуються для створення меблів, зазвичай фасадів шаф, кухонних модулів тощо.
Ці матеріали відносять до недорогих, тому на них часто звертають увагу економні покупці. Не слід вважати їх однаковими, адже вони відрізняються за типом сировини, яку використовують для виготовлення, а також способом виробництва. Переглядаючи каталог меблів, варто ретельно переглянути й вивчити особливості різних моделей.
Так називається деревинноволокниста плита середньої щільності або композиційний листовий матеріал, який виготовляють із дуже дрібної тирси. Частини деревини виходять невеликими й не дуже щільно спресованими. Кухні з МДФ вважаються більш безпечними для користувача, адже в їхньому складі немає клею. Крім того, варіантів оздоблення набагато більше – тому й доступний асортимент з доставкою у Білій Церкві широкий.
Важливою перевагою слід вважати також підвищену стійкість до вологи. Різниця між фасадами МДФ чи ДСП полягає в тому, що перший виготовляють за допомогою технології гарячого пресування з додаванням сполучного компонента, його роль найчастіше виконує смола. Проте за ціною таке рішення виходить більш дорогим – цей момент потрібно враховувати.
Проводячи порівняння МДФ та ДСП, варто згадати різновиди першого. Так, він буває фарбованим, покритим плівкою ПВХ або рамковим. У кожного типу є свої переваги й недоліки, про які варто розповісти окремо. Щоб було цікавіше й зрозуміліше, пропонуємо переглянути краш-тест: https://www.youtube.com/watch?v=Qk_kblhDf9M.
Під час обробки їх покривають ґрунтом, потім наносять декілька шарів фарби, створюючи кожен наступний після повного висихання попереднього. Таке рішення виглядає дуже яскраво та оригінально, адже додатково поверхню можна відполірувати, щоб вона стала глянцевою. Якість та тривалість фарбування МДФ високі, цей фасад має наступні переваги:
Проте на фарбованій поверхні краще видно відбитки пальців, добре помітні подряпини, сколи. З часом можливе вицвітання й втрата насиченості кольору.
У порівнянні з іншими різновидами таке рішення є відносно недорогим. Переваги використання МДФ із плівкою ПВХ наступні:
Проте під постійним впливом вологи та високих температур плівка може почати відшаровуватися. Її не варто мити засобами, що містять абразивні речовини, адже вона нестійка до агресивних і механічних впливів. Дефекти не можна відреставрувати, у випадку пошкодження доведеться замовляти нові фасади.
Так називаються конструкції, виготовлені зі спеціального профілю із вставками зі скла, щита, дзеркала або інших матеріалів усередині. Основа може бути прямою або з декоративним фрезеруванням, наприклад, малюнком під натуральне дерево. Розглядаючи переваги та недоліки рамкових МДФ для меблів, першочергово варто виділити плюси:
Загальний недолік усіх рішень такого типу – наявність шовних з’єднань, дуже вразливих до впливу вологи. На кухні, де часто буває багато пари, рамки згодом можуть деформуватися, це потрібно враховувати під час замовлення.
Саме цей матеріал є найпоширенішим у виробництві меблів. Його отримують із тирси й стружки більшого дроблення, ніж для МДФ, а потім змішують із синтетичною масою – таким способом отримують плиту. Переваги та недоліки ДСП також мають значення, тому першочергово варто виділити доступну ціну таких меблів.
Фасади з ДСП частіше замовляють з доставкою у Білій Церкві економні покупці. Цей матеріал також стійкий до вологи та різних негативних впливів, як і МДФ, проте більш доступний. Окремо варто виділити характеристики фарбованого ДСП, адже таку сировину також можна декорувати:
Отже, МДФ більш екологічний, має багато варіантів оздоблення, проте коштує дорожче. ДСП менш стійкий до вологи, але точно зацікавить економного покупця із невеликим бюджетом. Втім, обидва варіанти практичні й часто зустрічаються на сучасних кухнях.
Фасади МДФ (Medium Density Fiberboard) та ДСП (Дріво-стружкова плита) - це матеріали, які використовуються для створення меблів, зазвичай фасадів шаф, кухонних модулів тощо.
МДФ - це плита, виготовлена шляхом стиснення деревних волокон із спеціального клею, в той час як ДСП - це плита, виготовлена з деревної стружки, змішаної з клеєм і піддана стисненню під впливом тиску та температури.
Фасади МДФ зазвичай мають більш високу якість обробки, стійкість до вологи, легше піддаються фарбуванню та різьбленню, вони менш схильні до деформацій.
ДСП зазвичай є більш бюджетним матеріалом, має певну стійкість до подряпин та ударів, а також доступний у більшому виборі текстур та кольорів.
Вибір між МДФ та ДСП залежить від бюджету, потреб в естетиці, якості та функціональності меблів. МДФ найчастіше обирають для меблів, які вимагають вищої якості та обробки.