Дизайн маленької кухні 2024: ідеї + фото трендів
Шафи до стелі
Мала площа приміщення — це справжні виклики щодо організації простору. Дизайн інтер'єру маленької кухні зі збереженням простору та створенням гармонійного стилю можна створити за допомогою розміщення верхніх шаф до самої стелі. Такі меблі будуть ідеальним рішенням для зручного та практичного зберігання різноманітних речей.
Щодо проблеми з приховуванням вентиляційних труб від витяжки, то вам необов'язково шукати складні рішення — просто розмістіть шафи до самої стелі, і проблема вирішена.
Також розумним рішенням буде не використовувати ручки на верхніх шафах, оскільки це додасть їм ще більше компактності. Якщо ж вам все-таки вони потрібні, то варто підібрати однаковий стиль і розташувати їх рівномірно, щоб створити єдність інтер'єру.
Вбудована витяжна шафа
Усі ми звикли вважати, що вбудована техніка — це зазвичай дороге задоволення. Дійсно, вартість таких пристроїв, як плити або холодильники, зазвичай перевищує вартість їх звичайних аналогів. Проте є виняток — витяжки.
Вбудовані витяжки, на відміну від більшості інших вбудованих пристроїв, коштують навіть дешевше, ніж звичайні незалежні витяжки. Важливо лише знати правильне місце, де їх придбати. За допомогою них можна облаштувати функціональний простір, а також створити цікавий дизайн маленької кухні.
Такі витяжки забезпечують використання простору навколо вентиляційної труби, який часто втрачається у випадку зі звичайними варіантами.
Кутове планування
Раціонального використання простору можна досягти за допомогою кутового типу планування. До того ж дизайн маленької кутової кухні може бути дуже різноманітним, він дозволяє максимально оптимізувати простір біля стін, звільнивши більше місця в центрі приміщення. Застосовуючи принцип "робочого трикутника", плиту, мийку і холодильник розташовують на двох суміжних стінах, утворюючи зручний трикутник для комфортного приготування їжі.
Кутовий тип планування дозволяє також правильно та ефективно використати кут приміщення. Тут можна розмістити мийку, а також приховати комунікації, доступ до яких потрібен рідко, для більш організованого та естетичного вигляду кухні.
У випадках, коли приміщення надто маленьке, можна розглянути варіант П-подібної кухні. Це дозволить зекономити місце, замість обідньої зони використовувати приєднану до кухні стільницю, яку можна поєднати з вікном та підвіконням.
Також це рішення хороше для інтер’єру маленької кухні з виходом на балкон, оскільки дозволяє зробити правильне планування приміщення зі зручним доступом до такої зони.
Барна стійка для маленької кухні
Компактна барна стійка — чудовий вибір для оформлення інтер'єру маленької кухні, поєднаної з вітальнею. Вона дозволить естетично відокремити зони приміщення та займе небагато місця. Проте варто зазначити, що цей стильний варіант не підходить для всіх, оскільки для малих дітей це може бути незручним рішенням.
Світлі відтінки та прості стилі
Під час проєктування невеликої кухні ключовим принципом є використання одного основного та одного акцентного кольору. Фасади краще вибирати спокійного відтінку, щоб створити гармонійну атмосферу. Вдалим варіантом є поєднання білого кольору з теплими тонами деревини, яке створює затишок та вишукано виглядає.
Оскільки на маленькій площі кухні знаходиться багато предметів для приготування їжі, важливо правильно їх організувати.
А от щодо стилю, то скандинавський відмінно підходить для маленьких приміщень. Для нього допустимі акцентні кольори у поєднанні з природними матеріалами. Яскраві відтінки також можна використовувати, але варто бути обережним, аби візуально не перевантажити простір.
Інтер’єр маленької кухні у стилі хай-тек — теж одне з найкращих рішень. Оскільки це завжди вишукано та елегантно, а також дуже практично й зручно для користувача. Така кухня дозволить гармонійно розпланувати простір та створити комфортні умови для приготування їжі.
Освітлення та візуальне збільшення простору
Варто звернути особливу увагу на природне світло, аби уникнути відчуття тісноти та сутінку. Постарайтесь забезпечити максимальний доступ сонячних променів, адже це може вплинути на загальну атмосферу та комфорт у приміщенні. Використання римських штор, рулонних або панельних жалюзі, а також світлих фіранок на вікнах створить приємний світлий акцент.
Збалансовано розподілене освітлення грає важливу роль у створенні естетичної та зручної обстановки у приміщенні. Варто зазначити, що навіть для інтер’єру кухні у маленькій квартирі однієї люстри буде недостатньо, тому розгляньте можливість розміщення кількох джерел світла. Наприклад, загальне освітлення для основної кухонної зони та окремого для робочої й обідньої зон.
Принципи декорування маленької кухні
Під час планування інтер'єру маленької кухні метою є максимально ефективно використати простір та зробити стильний дизайн. Важливо уникати зайвих деталей, що можуть перевантажити його. Зосередьтеся на простоті та порядку в кухні, аби забезпечити естетичний вигляд та зручність користування меблями та поверхнями.
Вибирайте лише кілька акцентних кольорів, які гармонують з основною палітрою, і використовуйте їх з обережністю. Додайте цікаві дрібні елементи: креативні перечниці, стильні сільнички або оригінальні підставки для ножів, щоб підкреслити єдиний стиль приміщення.
Також не забувайте про настінний декор, який стане особливим акцентом. Наприклад, можна повісити картини, панно або плакати, а також використати грифельну дошку. Однак важливо не переборщити та обмежитися невеликою кількістю декорацій, аби не створити важку атмосферу приміщення.