Якою має бути дитяча кімната?
Основна складність, якою відрізняється дизайн дитячої кімнати від оформлення інших приміщень, - ця кімната повинна рости разом із дитиною. Тоді в ній буде добре малюкові, що любить динозаврів чи героїв мультиків. А після заміни деяких декоративних елементів це буде комфортна дитяча кімната для підлітка, захопленого музикою чи спортом.
Найкращі дитячі кімнати: інтер'єр у яких тонах?
Незалежно від основної концепції інтер'єру всього будинку чи квартири, бажано, щоб це була світла дитяча кімната для дитини.
- до 3 років. Оскільки новонароджені та діти до 3 років не бачать світлих тонів, педіатри рекомендують використовувати контрастні поєднання кольорів у вигляді чіткого малюнка, який приверне їх увагу;
- дошкільного та шкільного віку. Потрібно враховувати думку самого малюка. У кімнаті для дівчаток зазвичай домінують рожевий, м'ятний та фіолетовий, для хлопчиків – відтінки синього та зеленого. Біла дитяча кімната найкраща для дівчаток. Для хлопчиків цей варіант вважається непрактичним
- підлітка. У цьому віці переваги часто змінюються, тому рекомендується оформити інтер'єр у нейтральних тонах – сірому чи бежевому. Ідеальне рішення – дитяча оксфорд. Базові кольори можна доповнювати більш виразними акцентами та візерунками будь-яких кольорів, але з таким розрахунком, щоб вони легко замінювалися.
Особливості проектування кімнат для дітей
Розпочати дизайн дитячої кімнати ми рекомендуємо з поділу її на зони, що відповідають потребам та перевагам дитини як зараз, так і в майбутньому. Необхідно заздалегідь дбати про його розумовий, фізичний та соціальний розвиток. Дитяча кімната в стилі мінімалізм має включати: місце для сну, навчання, ігор та зберігання речей.
- Навчальний куточок овинен бути добре освітлений і злегка відсунутий від ігрового простору, щоб обмежити елементи, які відволікають дитину під час навчання. Навіть якщо дитина ще не ходить до школи, треба вже передбачити, де буде письмовий стіл та книжкова шафа, які їй скоро знадобляться.
- У місці для ігор краще розміщувати не лише іграшки, а й спортивний інвентар (шведську стінку, м'яч, турнік). Адже діти в період зростання та розвитку потребують постійного руху.
- Місце для сну має бути розраховане не тільки для самого малюка. Дитяча кімната в стилі оксфорд дозволяє облаштувати ще одне спальне місце з вузьким матрацом. Воно стане у нагоді у випадках, якщо малюк, захворіє або просто захоче, щоб хтось із батьків був з ним поряд. Це ж лежбище знадобиться, якщо хтось із друзів захоче з ним переночувати. Таке доповнення розширить основний матрац для дитини, що вже підросла.
- Схованка - відповідь на потребу дітей ховатися і мати власний простір. Це може бути балдахін зі штор, будиночок з подушок та ковдр або готове рішення - міні-намет або намет-типу. Наявність такого місця у дитячій кімнаті сприяє спокою, підвищує концентрацію уваги та розвиває уяву у дитини.
Важливо!
- Краї всіх елементів у кімнаті малюка, який повзає чи вчиться ходити, мають бути без гострих елементів та добре захищені.
- Шафи та полиці зі скляними дверцятами використовувати не можна! Ідеальна дитяча кімната в стилі hi-tech. Вона складається із мінімальної кількості відкритих елементів.
- Шафи та комоди висотою більше 1 метра рекомендується додатково кріпити за допомогою настінних кронштейнів, щоб дитина випадково не перекинула їх, якщо почне лазити або висіти. Коли він підросте, його одяг та руки не повинні застрягати на фасадах шаф та ящиках. Це можна продати за допомогою петель і напрямних з безшумною системою закривання або фасади з вирізами під палець.
- Розетки в дитячій кімнаті повинні бути оснащені спеціальними вилками, щоб малюк не зміг нічого в них вставити.
- Звісні дриоти треба сховати - діти можуть їх потягнути і впустити на себе лампу або настінний світильник.
Основні проблеми при облаштуванні дитячих кімнат
- Головна труднощі – у підборі дитячих меблів. Необхідно уникати ефекту захаращеності. Варто купити дитячу кімнату в Києві в комплектації, де є шафа-купе із прихованими відділеннями для речей та ліжко із скринькою для зберігання постільної білизни.
- Якщо в дитячій кімнаті живуть брати та сестри, краще використовувати прості конструкції та нейтральні кольори – відтінки сірого чи бежевого. Доповнювати їх можна аксесуарами, що позначають простір кожного з них - неправильною лінією на стіні, геометричними орнаментами або фотошпалерами місця, де малюки вже були або мріють побувати.
- Діти ростуть швидко, тож найкращим рішенням стануть не авторські вироби, виконані в одиничному екземплярі, а модульна дитяча кімната. Купити дитячу кімнату в Києві такого типу можна в інтернет-магазині «КомфортМеблі». Вона виготовляється індивідуально за розмірами приміщення. Складається з односпального ліжка, дно якого з часом можна опустити, регульованого столу та стільця, а також шафи та комоди. Можлива доставка до Києва, а також до інших міст України.
Часті питання про дизайн дитячої кімнати
Яке освітлення має бути у кімнаті для дитини?
Крім основного стельового світильника, повинні бути:
- настільна лампа,
- підсвічування ігрової зони,
- ліжко бра.
Яких розмірів краще обрати домашню парту для дитини?
Дитячий письмовий стіл має бути не менше 60 см у глибину та 100 см у довжину. Важливо, щоб він мав відділення для зберігання шкільних речей.
Які меблі використовувати для зберігання дитячих іграшок та книг?
Скрині, відкриті коробки, ящики або полиці. Книжки та іграшки повинні знаходитися на такій висоті, щоб дитина могла сама до них дотягнутися.
Яке ліжечко купити дитині?
Практичніше купувати не колиску, а 1-спальне ліжко 120х60 см. Під неї легко підібрати матрац. Їх разом можна використати, поки малюкові не виповниться 4-6 років.
Чи потрібне дзеркало в дитячій кімнаті?
Так, психологи вважають, що воно дозволяє дитині познайомитися зі своєю зовнішністю, звикнути до неї та до тих змін, які з роками відбуваються в її організмі. Але потрібно вибирати модель, яка надійно кріпиться до стіни або меблів, щоб малюк випадково не збив її під час гри.