Матова чи глянцева кухня. Яка краще?
Відносно нещодавно питання матову чи глянцеву кухню обрати просто не стояло, адже переважна більшість фасадів були саме першого типу або просто «під дерево». Якщо ж говорити про другий, то вони коштували надто дорого. Тепер є вибір, і переплачувати абсолютно не знадобиться, адже ціни помірні як на матові, так і на глянцеві. Отже, далі будемо розбиратись, що ж практичніше і чи можливе поєднання.
Глянцева кухня: особливості та переваги
Вибрати глянцеву кухню – це додати інтер’єру елегантності та сучасного характеру. Таке рішення буде мати чудовий вигляд з дерев’яними, кам’яними чи металевими елементами. Зазвичай глянцеві фасади кухонь осучаснюють дизайн, однак для того, щоб зруйнувати монотонність композиції, варто правильно обирати решту деталей інтер’єру.
Основними перевагами глянцевих фасадів є:
- максимум світла. Глянцеві поверхні відбивають його не гірше, ніж дзеркальні, як результат – не дуже велике приміщення наповнюється світлом;
- простота миття. Довести до первинного блиску фасад – нескладна справа, потрібно лишень мати під рукою правильні засоби для цього;
- чудове поєднання з іншими кольорами.
Якщо ваше завдання розширити простір, принаймні візуально, то глянцевий фасад кухнів цьому допоможе, особливо якщо він світлих відтінків. Зауважимо, що яскраві кольори з характерним блиском виглядають ще краще, вони буквально сяють. І від цього ваша кухня стає ще привабливішою, однак вони можуть втомлювати.
Глянцевий фасад кухні сам по собі виглядає максимально декоративно, тому ніяких додаткових елементів, які б його прикрашали, не використовують. В цьому просто немає потреби. Фурнітура також зазвичай мінімально привертає до себе увагу, наприклад, ручки можуть бути приховані або ж зовсім відсутні. Кольори класичні, хоча можна знайти досить яскраві. Наприклад, як вам фіолетова кухня з глянцевим відблиском?
Загалом фасад з відбивальною поверхнею – це відмінний варіант, коли треба оформити маленьку кухню. Тут прийом з дзеркалами не спрацює, бо їх просто немає куди ставити. А ось фасад з глянсовим блиском – чудове рішення. Світло відбиватиметься від нижніх та верхніх шафок, і це створить такий бажаний ефект простору. Залишається лишень добре продумати освітлення.
Догляд за глянцевими фасадами
Навіть при тому, що підтримувати такий бажаний блиск не буде складно, зауважимо, що це потребує щоденних зусиль, адже будь-які забруднення одразу впадають в очі. Чистка відбувається з використанням м’якої мікрофібри, вона позбавляє забруднень та не дряпає поверхню. Варто мати її завжди під рукою, тоді нічого не доведеться відтирати з натиском, адже це здатне привести до утворення подряпин. Поверхня з блиском не лише дуже приваблива, вона ще і не дає проникати забрудненням вглиб структури матеріалу.
Зверніть увагу, якщо плям не позбавлятись одразу, то з часом виникає ризик отримати затерті місця, такі собі матові, на найбільш характерних ділянках – біля ручок, в нижній частині фасаду тощо.
Матова кухня: чому вона заслуговує уваги
Ознайомившись з особливостями глянцевих фасадів, чимало людей може подумати: краще матові. Щоб переконатись в правильності або ж хибності такого рішення, розглянемо особливості також і цього варіанту.
Перш за все, подібні поверхні не відбивають світло, але від цього зовсім не втрачають свого особливого стилю. Потрібно відзначити, що вписати матовий гарнітур в дизайн приміщення легше, адже він сам по собі не є дуже яскравим елементом, а здатен радше підкреслити решту компонентів інтер’єру, доповнити їх, створити затишок домашньої кухні.
Серед переваг наступні:
- розкішний та елегантний вигляд;
- великий вибір кольорів;
- стійкість до подряпин та малопомітність слідів експлуатації;
- просте введення в простір, незалежно від його розміру.
Саме матові поверхні доцільні в популярних сьогодні мінімалістичних інтер’єрах. Такий гарнітур відмінно виглядає при будь-якому освітленні, незалежно від часу доби.
На відміну від глянцевих фасадів, матові можуть бути структуровані, що лише додає їм привабливості та дозволяє краще адаптувати гарнітур до обраного дизайнерського рішення. Дуже важливо, що на поверхні фасадів менш помітні забруднення. Звісно, їх потрібно прибирати як можна швидше, однак вони не так впадають в око, як у випадку з глянцевими.
Який фасад обрати: матовий чи глянцевий
Кожен з типів фасадів має свої особливості та переваги, але ж що краще: матовий чи глянцевий, далі спробуємо оцінити їх за об’єктивними критеріями. Отже:
- ціна. Сказати, що один з типів фасаду дорожче, а інший – дешевше, не можна, адже на вартість впливають також особливості обробки, спосіб створення необхідного ефекту, колір, який обрано, а також, чи це гарнітур на замовлення або ж готовий. Тому в цьому випадку переможця визначити важко;
- експлуатаційні властивості. Якщо говорити з позиції стійкості, то сучасні фасади, як глянцеві, так і матові, дуже міцні, при правильному використанні вони збережуть первинний вигляд на тривалий час. Однак, зазначимо, що мікроподряпини на глянці будуть більш помітними, і це вплине на зовнішній вигляд, а ось на матових подібний ефект не спостерігається;
- догляд. За глянцевою кухнею доглядати дещо важче, однак, якщо мати під рукою мікрофібру увійде у звичку, то просто не помічатимете, як поміж кухонних справ швидко протиратимете фасади, і вони будуть блищати як новенькі. Матові не потребують особливого догляду, хоча все ж він повинен бути регулярним;
- місце в інтер’єрі. Без перебільшень глянцевий фасад стане центральним компонентом кухні. Він дуже яскравий та помітній в пряму сенсі слова. Матовий стане, скоріш за все, фоновим, базою, фундаментом інтер’єру, тому потрібно його доповнювати іншими елементами.
Врешті, рішення щодо структури фасаду та його блиску обирати саме вам. Глянцеві сьогодні – це топовий варіант, вони представлені значно більшим асортиментом кольорів та дизайнів. Цілком можна брати і комбінацію з матовим фасадом. Це буде ще більш неочікуване та стильне рішення.